Daimler

Daimler DJ250 Conquest  – samochód wyprodukowany przez fabrykę Daimler Company Limited w Wielkiej Brytanii w latach 1953 to 1958 w ilości 4814 sztuk.

Model Conquest został zaprezentowany angielskiej społeczności w 1953 roku jako następca modelu Daimler Consort, był krótszy i lżejszy od poprzednika oraz miał dużo lepsze osiągi. Był to samochód zbudowany z nową myślą techniczną w rozsądnej cenie. Posiadał luksusowe, dobrze wyposażone wnętrze w tradycyjne drewniane elementy, piękne elementy chromo-niklowe oraz skórzaną tapicerkę.

Twoje Retro Auto Daimler Conquest

Daimler DJ 250 Conquest, produkowany w 1954 roku był bestsellerem. Sto koni mechanicznych w rzędowej szóstce, przekładało się na niezłe osiągi, sto mil na godzinę – 160km/godz.

Jednostka napędowa to silnik 6-cio cylindrowy rzędowy z jednym gaźnikiem (model 1953)
75 KM (56 kW) przy 4000 rpm.
W dalszych latach produkcji silnik zmodyfikowano. Wzmocniona głowica oraz zamontowanie dwóch gaźników pozwoliło uzyskać moc 100 KM (75 kW) przy 4000 rpm.

Układ napędowy samochodu to cztero-przełożeniowa ” Preselekcyjna” skrzynia biegów
z hydrokinetycznym sprzęgłem.

HISTORIA MOJEGO DAIMLERA

Zakup nastąpił w grudniu 2010 roku w Anglii, samochód dotarł do Polski na lawecie w styczniu 2011 roku.
Stan na pierwszy rzut oka był całkiem niezły, Technicznie sprawny, niestety okazało się
w trakcie dalszych oględzin, że potrzebuje on nowego życia szczególnie blacharsko-lakierniczego.
Decyzja zapadła – remont kapitalny!

Twoje Retro Auto Daimler Conquest
Faktyczna odbudowa autka zaczęła się na przełomie stycznia i lutego 2012. Dzięki ciężkiej pracy mojego taty, wuja oraz pomocy szwagra, rozpoczęto prace blacharskie. Finał blacharski po miesiącu pracy. Następny etap przygotowanie do położenia lakieru, które nie obyło się bez przeszkód. Nowy lakier został położony we wrześniu. Następnie prace wykończeniowe, drewno, chrom, elektryka, detale …..
W rok po rozpoczęciu pracy było widać jej efekty.

Twoje Retro Auto Daimler Conquest
I oto jest nasze cudo na czterech kółkach, które, mam nadzieję, sprawi jeszcze wiele radości nam jako właścicielom oraz Państwu jako Klientom.